Płatności internetowe dla e-commerce
Formy płatności dla e-commerce
Według najnowszego raportu „E–commerce w Polsce 2017. Gemius dla e–Commerce Polska” połowa polskich konsumentów decyduje się na zakupy przez Internet. Jak wykazują dane liczba e-konsumentów w stosunku do roku 2016 wzrosła o 5%. Coraz więcej osób decyduje się na płacenie za zakupy szybkimi przelewami poprzez serwisy płatności (ok. 60%). Dodatkowo korzystną zmianę odnotowuje się w spadku postrzegania zakupów internetowych jako ryzykownych.
Chcesz prowadzić sklep internetowy? Przed jego uruchomieniem zbadaj, który system płatności internetowych będzie odpowiedni do twoich potrzeb i wymagań, a bezpieczeństwo transakcji jak najwyższe.
Wśród najbardziej popularnych systemów można wyróżnić:
- PayU (Allegro, Pyszne.pl, AliExpress, RTV Euro AGD),
- Przelewy24 (Multikino, Zalando, Wakacje.pl, Leroy Merlin),
- Dotpay (Empik, Olx, STS Kurier),
- Tpay (Ole Ole, Merlin.pl, DaGrasso, eCarrefour).
Który z nich wybrać?
Odpowiedź jest trudna, oferty każdej z firm różnią się nieco od siebie. Ostatecznie cena, jaką będziemy musieli zapłacić za wdrożenie takiego systemu uzależniona jest mocno od obrotów generowanych przez nasz sklep.
Warto poświęcić temu zagadnieniu więcej czasu i skontaktować się z daną firmą w celu uzyskania oferty indywidualnej. Dzięki temu może uda nam się wynegocjować nieco lepsze warunki i przy okazji rozwiać wątpliwości dotyczące kwestii, których nie jesteśmy pewni.
Wśród płatności e-commerce można wyróżnić m.in.:
- SZYBKI PRZELEW – jest to najpopularniejsza metoda płatności, przebiegająca w sposób łatwy i szybki. Po dokonaniu zakupu klient zostaje przekierowany na stronę swojego banku, następnie po zalogowaniu się i autoryzacji transakcji przelew zostaje zaksięgowany natychmiastowo.
- KARTA PŁATNICZA – w Polsce jest to zdecydowanie rzadziej stosowana forma płatności, budząca u niektórych wątpliwości, co do kwestii jej bezpieczeństwa. Jednak obawy te są zupełnie niepotrzebne, gdyż jak się okazuje karty płatnicze są wariantem najbezpieczniejszym z możliwych. Sam proces jest wygodny, wystarczy podać dane z karty i transakcja zostaje dokonana.
- PŁATNOŚCI MOBILNE – wychodząc naprzeciw rozwijającej się technologii smartfonów i tabletów firmy udostępniły swoim klientom aplikacje mobilne umożliwiające dokonanie w szybki sposób płatności za pomocą urządzeń mobilnych. W większości przypadków wystarczy podać wygenerowany kod i zatwierdzić zakup. Zdecydowanym liderem umożliwiającym dostęp do największej liczby ofert płatności mobilnych jest system Dotpay.
- PŁATNOŚĆ SMS – polega na wysłaniu SMS-a na wskazany numer, a otrzymany w odpowiedzi kod dostępu wpisać na stronie internetowej. Tego typu płatności cieszą się szczególnym zainteresowaniem wśród młodych konsumentów, korzystających z płatnych dostępów do filmów, prenumerat, itd.
- PORTFEL ELEKTRONICZNY – to taki wirtualny portfel, działający na wzór rzeczywistego portfela, gdzie najpierw wpłacamy do niego gotówkę, by potem móc nią dysponować dokonując płatności. Aby posiadać e-portfel klient musi zarejestrować się u wybranego dostawcy i zasilić konto.
Zdecydowanie płatność BLIK