Projektowanie stron responsywnych tło

Projektowanie stron responsywnych

W 2007 roku Steve Jobs zaprezentował trzy nowości: szerokokątnego dotykowego Ipoda, telefon, który zrewolucjonizuje rynek oraz przełomowe urządzenie do korzystania z zasobów Internetu. Co ciekawe trzy nowości były w rzeczywistości jednym urządzeniem. Mowa tu o pierwszym Iphonie. I się zaczęło…

Producenci zaczęli się wyprzedzać w coraz to większych i bardziej rozbudowanych smartfonach. Wymusiło to przystosowanie stron do potrzeb tych urządzeń, tj. netbooków, tabletów, smartfonów i innych pochodnych.

Na początku rozwiązaniem były wersje mobilne stron. Były to zminimalizowane strony, często bez grafik czy ilustracji zawierające najważniejsze treści, które klient-właściciel danej witryny chciał pokazać światu.

W obecnej chwili, dzięki bardzo dobrym parametrom urządzeń mobilnych i ich możliwościom oprogramowania, wersja strony wyświetlana na takim urządzeniu w niczym nie ustępuje wersji standardowej (czyt. wersji na urządzenia stacjonarne i większości laptopów).

Jest wiele nurtów (inaczej: szkół) tego, jak należy projektować strony wraz z wersjami mobilnymi. Jeden ze sposobów warunkuje kolejność projektów zaczynając od najmniejszej rozdzielczości kończąc na fullhd.

Najbardziej znana na rynku, niektórzy twierdzą, że jedyna licząca się w Internecie, przeglądarka google.pl nałożyła warunek, iż aby być wyszukiwanym w Internecie na urządzeniach mobilnych odpowiedni skrypt musi stwierdzić, że Twoja strona jest mobilna, w innym przypadku “nie istniejesz”. ?

Ułatwieniem i przyspieszeniem prac dla programisty są takie rozwiązania jak chociażby framework bootstrap, który pomaga przy tworzeniu responsywności strony. Nie ma natomiast takich narzędzi, które zrobią za nas wszystko i pozwolą na każdy poziom personalizowania stron.

Wszystkie obecnie przygotowywane przez nas strony są responsywne, co stało się już standardem w obecnych czasach.

Komentarze (0)

zostaw komentarz

przesuń, aby odblokować

odblokowano